פקר פלדה נוסדה בשנת 1934 על ידי נפתלי פקר כחברה לייבוא ולשיווק פלדה, בעיקר עבור ייצור חקלאי. בתחילת שנות ה-50 עבר שרביט הניהול של פקר פלדה ליוסף, בנו של נפתלי. ההתפתחות הטכנולוגית והפיתוח המואץ באותם הימים הביאו את פקר פלדה להרחיב את פעילותה בתחום הפלדות והמתכות. בשנות ה-70 אף הרחיב יוסף את תחומי הפעילות של הקבוצה, כאשר הקים את חברת "נגב קרמיקה" בירוחם.

בחלוף עשור, במהלך שנות ה-80, ביססה פקר פלדה את מעמדה כאחת מקבוצות התעשייה הגדולות והמובילות בישראל, שהציעה מגוון רחב מאוד של פתרונות פלדה איכותיים וזמינים, והטמיעה סטנדרטים חדשניים בתחום שירות לקוחות. באמצע שנות ה-90 עבר ניהול הקבוצה לנלי, המשתייך לדור השלישי במשפחת פקר. בתקופתו שקד נלי על הרחבת הפעילות התעשייתית של הקבוצה בארץ ובעולם, באמצעות רכישות מפעלים, מיזוגים עסקיים ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גורמים שונים. בתוך כך הפכה קבוצת פקר פלדה לחברה ציבורית, ובשנת 1993 נכנסה חברת אפריקה ישראל כשותפה בקבוצה. במסגרת שיתוף הפעולה בין פקר פלדה ואפריקה ישראל, ביצעה קבוצת פקר פלדה, באמצעות חברות הבנות שלה, את עבודות הייצור והאספקה של מעקות הבטיחות ועמודי התאורה שלאורך כביש חוצה ישראל, אותו הקימה חברת דרך ארץ, הנמצאת בבעלות אפריקה לישראל השקעות.

10 שנים מאוחר יותר, בשנת 2003, מוזגו פעילויות הפלדה של קבוצת פקר פלדה יחד עם פעילויות חברת "ידפז", לחברה משותפת אחת: פקר ידפז. בשנת 2006 רכשה אפריקה ישראל את חלקה של משפחת פקר בקבוצת פקר פלדה, כחלק מתפיסתה האסטרטגית הרואה בקבוצה חלק אינטגרלי מליבת העשייה של החברה, והיא הפכה לבעלת השליטה בקבוצה. בתחילת שנת 2007 מכרה משפחת פקר את חלקה לאפריקה ישראל שהינה בעלת השליטה בפקר פלדה.

כיום, למעלה מ-70 שנה לאחר היווסדה, מהווה קבוצת פקר פלדה אחת מ"ספינות הדגל" של התעשייה הישראלית. בבעלותה המלאה או החלקית מפעלים רבים בארץ ובעולם, והיא חולשת על שלושה תחומי פעילות: פלדה, קרמיקה ופלסטיק (באמצעות שותפות בבעלות על חברת ארקל מוצרי פלסטיק). היקף מכירותיה בשנת 2006 נאמד בכ-1.2 מיליארד שקל.

למרות היותה קבוצה ותיקה, מתאפיינת סביבת העבודה בחברות פקר פלדה בדינמיות וברוח צעירה. הקבוצה מזוהה יותר מכל עם ניהול מתקדם ואיכותי, המכוון להשקעה בתחומי פעילות חדשים, ליצירת שותפויות אסטרטגיות מקומיות ובינלאומיות, ולפיתוח מתמיד של העסקים הקיימים. כל זאת תוך שמירה על תרבות ארגונית ייחודית הדוגלת בחתירה למצוינות בד בבד עם טיפוח "גאוות יחידה" ודאגה לפרט, במישורים האישי והמקצועי.

כמי שפועלת עשרות שנים בשירות התעשייה הישראלית ורואה בהצלחת לקוחותיה את הצלחתה שלה, מחויבת פקר פלדה בהמשך העשייה והפיתוח אל מול אתגרי המחר, על פי אבני הדרך שהונחו בראשית דרכה – יזמות, יצירתיות וחדשנות.

 • פקר פלדה, הקבוצה המובילה בתחומה בישראל, מחוייבת לעמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר בייצור ובשיווק פתרונות חדשניים, התואמים את צורכי הלקוחות ואת מגמות השוק המשתנות.
 • כקבוצה "מכוונת לקוח" שואפת פקר פלדה לתת ללקוחותיה ערכים מוספים רבים, המתבטאים, בין השאר בחיסכון בעלויות הייצור, בקבלת התפוקה המקסימלית מחומרי הגלם, בליווי לאורך תהליכי העבודה ועוד.
 • פקר פלדה משקיעה משאבים רבים בפיתוח וביישום תפיסת איכות כוללת, ומחויבת לשמירה על אמינות והוגנות כלפי לקוחותיה.
 • פקר פלדה רואה עצמה כתובת מקצועית אחת עבור לקוחותיה השונים, וככזו מספקת את צורכיהם תחת קורת גג אחת.
 • פקר פלדה מהווה דוגמה להתנהלותה של חברה תעשייתית בשוק המקומי ובשוק הבינלאומי.
 • פקר פלדה שואפת כל העת לפרוץ דרך ולהפיץ את בשורתה ברחבי העולם.
 • פקר פלדה מעודדת למידה, התמקצעות והתפתחות, ורואה בהן דרך המובילה למצויינות ולעמידה באתגרים הנכונים לה בעתיד.
 • פקר פלדה מאמינה בהון האנושי העומד לרשותה ורואה בו נכס בעל ערך רב.

תרבותה הארגונית של פקר פלדה מבטאת חתירה למצוינות ולהשגת תוצאות ביצוע גבוהות ביותר, תוך טיפוח העובד. תרבות זו נשענת על הערכים הבאים:

 • יושר, אמינות ונאמנות ללקוח.
 • דינמיות וגמישות בתהליכי עבודתה.
 • הזדהות גבוהה של העובדים עם החברה.
 • עידוד הלמידה והפקת לקחים.
 • התפתחות אישית וצוותית.
 • תקשורת פתוחה וחופשית.
 • סובלנות ופתיחות.

על פי ערכי התרבות הארגונית, פיתחה קבוצת פקר פלדה לאורך השנים מסורת ענפה של שרות יעיל, אמון הדדי ושיתוף פעולה הדוק עם לקוחותיה בארץ ובעולם. מערכת הגומלין של הקבוצה עם הלקוחות מבוססת על קשר אישי ובלתי אמצעי, החל מהראייה הכוללת ועד לאחרון הפרטים בתכנון, בביצוע ובהשלמת הפרויקט, תוך הקפדה על מילוי כל התחייבויות הביצוע והאספקה. לצד פעולות אלו, מקפידה פקר פלדה על טיפוח קשריה לקוחותיה לאורך השנה, בין אם על ידי עריכת כנס לקוחות שנתי ובין אם על ידי יזום ימי עיון ואחרים.

גם סביבת העבודה בחברות קבוצת פקר פלדה מתאפיינת באווירה חמה, בפרגון רב וביחס אישי, ועל צוות עובדי הקבוצה נמנים אנשי מקצוע העובדים שנים רבות בשורותיה ומגלים רמת הזדהות גבוהה עמה. כמי שרואה בהון האנושי שלה עוגן אסטרטגי חשוב ביותר, משקיעה הקבוצה רבות בטיפוח העובדים ובדאגה לרווחתם. לדוגמה: ביצוע השתלמויות מקצועיות רבות ודאגה לפעילויות חברתיות ותרבותיות. כן נוקטת הקבוצה יוזמות לרווחת משפחות העובדים, כגון הענקת מלגות ללימודים אקדמיים לילדי העובדים באתרי החברה בפריפריה.

קבוצת פקר פלדה רואה במעורבות בקהילה ובסיוע לאוכלוסיות חלשות ערך חשוב ביותר. במסגרת פעילויותיה בנושא יוזמת, מממנת ומלווה הקבוצה מספר פרויקטים חינוכיים בקרב ילדים ונערים במצוקה, בעיקר בפריפריה.

כך לקחה תחת חסותה פקר פלדה בית ספר יסודי בקריית מלאכי, ובשיתוף פעולה עם עמותת "תעשידע" לקידום קשרי התעשייה עם הקהילה, מפעילה פרויקט חינוכי שנתי לעשרות תלמידים. הפרויקט, שפועל מזה כשנתיים ומתרחב משנה לשנה, כולל הדרכות שבועיות על ידי מרצים בכירים, חוגי חשיבה, סדנאות מעשיות לפיתוח מוצר – החל משלב הרעיון, דרך בחינתו על פי קריטריונים מקצועיים, ועד להצגתו במסגרת פרויקט גמר – סיורים באתרי פקר פלדה ובמפעלי תעשייה אחרים, ועוד.

מבין הפרויקטים הקהילתיים הנוספים של פקר פלדה, מלווה הקבוצה צעירים שסיימו את תקופת לימודיהם בדרך להשגת מקצוע לחיים וליציאה ממעגל המצוקה, באמצעות מימון קורסים מקצועיים, הכוונה אישית ומתן ייעוץ תעסוקתי בתחומי התעשייה.

פרויקטים אלה ואחרים מבטאים את מחויבותה של הקבוצה לקהילה והחשיבות הרבה שהיא מייחסת לקשר עמה.

ּ
למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם