פקר ידפז בע"מ
פקר ידפז פלדות איכות
פקר ידפז שירותי פלדה
פקר ידפז פרופילים
פקר ידפז מפעלי גלוון
פקר ידפז פלדות דייק
ימקו ידפז תעשיות
קונטק זיווד אלקטרוני
פ.ל.ה. הנדסת תאורה
פקר ברזל בניין
עמוד הבית >  אודות > 
אודות     חזון   מבנה הקבוצה   תרבות ארגונית   מעורבות קהילתית   

פקר פלדה נוסדה בשנת 1934 על ידי נפתלי פקר כחברה לייבוא ולשיווק פלדה, בעיקר עבור ייצור חקלאי. בתחילת שנות ה-50 עבר שרביט הניהול של פקר פלדה ליוסף, בנו של נפתלי. ההתפתחות הטכנולוגית והפיתוח המואץ באותם הימים הביאו את פקר פלדה להרחיב את פעילותה בתחום הפלדות והמתכות. בשנות ה-70 אף הרחיב יוסף את תחומי הפעילות של הקבוצה, כאשר הקים את חברת "נגב קרמיקה" בירוחם.

בחלוף עשור, במהלך שנות ה-80, ביססה פקר פלדה את מעמדה כאחת מקבוצות התעשייה הגדולות והמובילות בישראל, שהציעה מגוון רחב מאוד של פתרונות פלדה איכותיים וזמינים, והטמיעה סטנדרטים חדשניים בתחום שירות לקוחות. באמצע שנות ה-90 עבר ניהול הקבוצה לנלי, המשתייך לדור השלישי במשפחת פקר. בתקופתו שקד נלי על הרחבת הפעילות התעשייתית של הקבוצה בארץ ובעולם, באמצעות רכישות מפעלים, מיזוגים עסקיים ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גורמים שונים. בתוך כך הפכה קבוצת פקר פלדה לחברה ציבורית, ובשנת 1993 נכנסה חברת אפריקה ישראל כשותפה בקבוצה. במסגרת שיתוף הפעולה בין פקר פלדה ואפריקה ישראל, ביצעה קבוצת פקר פלדה, באמצעות חברות הבנות שלה, את עבודות הייצור והאספקה של מעקות הבטיחות ועמודי התאורה שלאורך כביש חוצה ישראל, אותו הקימה חברת דרך ארץ, הנמצאת בבעלות אפריקה לישראל השקעות.

10 שנים מאוחר יותר, בשנת 2003, מוזגו פעילויות הפלדה של קבוצת פקר פלדה יחד עם פעילויות חברת "ידפז", לחברה משותפת אחת: פקר ידפז.  בשנת 2006 רכשה אפריקה ישראל את חלקה של משפחת פקר בקבוצת פקר פלדה, כחלק מתפיסתה האסטרטגית הרואה בקבוצה חלק אינטגרלי מליבת העשייה של החברה, והיא הפכה לבעלת השליטה בקבוצה. בתחילת שנת 2007 מכרה משפחת פקר את חלקה לאפריקה ישראל שהינה בעלת השליטה בפקר פלדה.

כיום, למעלה מ-70 שנה לאחר היווסדה, מהווה קבוצת פקר פלדה אחת מ"ספינות הדגל" של התעשייה הישראלית. בבעלותה המלאה או החלקית מפעלים רבים בארץ ובעולם, והיא חולשת על שלושה תחומי פעילות: פלדה, קרמיקה ופלסטיק (באמצעות שותפות בבעלות על חברת ארקל מוצרי פלסטיק).  היקף מכירותיה בשנת 2006 נאמד בכ-1.2 מיליארד שקל.

למרות היותה קבוצה ותיקה, מתאפיינת סביבת העבודה בחברות פקר פלדה בדינמיות וברוח צעירה. הקבוצה מזוהה יותר מכל עם ניהול מתקדם ואיכותי, המכוון להשקעה בתחומי פעילות חדשים, ליצירת שותפויות אסטרטגיות מקומיות ובינלאומיות, ולפיתוח מתמיד של העסקים הקיימים. כל זאת תוך שמירה על תרבות ארגונית ייחודית הדוגלת בחתירה למצוינות בד בבד עם טיפוח "גאוות יחידה" ודאגה לפרט, במישורים האישי והמקצועי.

כמי שפועלת עשרות שנים בשירות התעשייה הישראלית ורואה בהצלחת לקוחותיה את הצלחתה שלה, מחויבת פקר פלדה בהמשך העשייה והפיתוח אל מול אתגרי המחר, על פי אבני הדרך שהונחו בראשית דרכה – יזמות, יצירתיות וחדשנות.